Menu Zamknij



VII Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej
“COSTERINA 2006”

Lista nagrodzonych

Konkurs Literatury Kaszubskiej

I Nagroda w edycji książki kaszubskiej (poezja)
dla Jerzego Łyska za Sztëczk sebie

I Nagroda w edycji książki kaszubskiej (dramat)
dla Aleksego Peplińsczégo za Bëtowsczé strôszczi

Nagrody za edycje

I Nagroda za edycję
Od Stadtbibliothek do Książnicy Pomorskiej 1905 – 2005 dla Książnicy Pomorskiej

II Nagroda za edycję
Herbarza szlachty kaszubskiej dla Wydawnictwa BIT

III Nagroda za edycję albumu
Kaszëbskô pielgrzimka dla Wydawnictwa ROST

Konkurs Literatury Pomorskiej

I Nagroda w edycji książki pomorskiej (albumy)
dla Wydawnictwa Diecezji Pelplińskiej „Bernardinum” za
Kociewie serdeczne świata strony

I Nagroda w edycji książki pomorskiej (historia)
dla Edwarda Rymara za Rodowód Książąt Pomorskich

I Nagroda w edycji książki pomorskiej (historia)
dla Ryszarda Leszczyńskiego za Tragedie rybackiego morza

II Nagroda w edycji książki pomorskiej (historia)
dla ks. Władysława Szulista za
Przeszłość obecnych obszarów Diecezji Pelplińskiej 1772-1920

II Nagroda w edycji książki pomorskiej (historia)
dla Bogdana Chrzanowskiego, Andrzeja Gąsiorowskiego, Krzysztofa Steyra za
Polskę Podziemną na Pomorzu w latach 1939-1945

III Nagroda w edycji książki pomorskiej (historia)
dla Joanny Popiołek za antologię Bursztyn w dawnej Polsce

I Nagroda w edycji książki pomorskiej (proza)
dla Andrzeja Grzyba za powieść Jan Konrad

II Nagroda w edycji książki pomorskiej (proza)
dla Piotra Schmandta za Konchę i perłę

III Nagroda w edycji książki pomorskiej (proza)
dla Romana Landowskiego za Cierpki smak rajskiego jabłka

I Nagroda w edycji książki pomorskiej (poezja)
dla Bożeny Ptak za Niebezpieczny azyl

II Nagroda w edycji książki pomorskiej (poezja)
dla Jana Majewskiego za Pacierz biedronki

Wyróżnienia Literatury Pomorskiej

Dla Adama Hlebowicza i Michała Targowskiego
za piękne słowo o Jakach, ptakach i kociakach

Dla Wydawnictwa EKO-KAPIO
za przewodnik Kaszubski Park Krajobrazowy i okolice

Dla Tadeusza Majewskiego
za wybór reportaży, opowiadań, felietonów i wywiadów 1990 – 2006
Przeplotnia

Dla Stanisława Gryniewicza
za tom wspomnień Płatek róży białej