Percy Jackson i bogowie olimpijscy” - Rick Riordan

Cześć, jestem Kacper

Chciałbym Wam polecić serię Percy Jackson i bogowie olimpijscy” Ricka Riordana. W jej skład wchodzi 5 książek. Polubiłem tę serię, ponieważ postacie mają duże poczucie humoru i przeżywają niesamowite przygody. Poza tym często pojawiają się nieprzewidziane zwroty akcji. Jedną ze scen, która zapadła mi w pamięć jest bitwa o sztandar… Zresztą, sami przeczytajcie

Sięgnąłem po te książki, gdy poleciła mi je Pani Bibliotekarka. Dzięki nim zafascynowałem się mitologią, ponieważ występują w nich też istoty mityczne, np. Minotaur, Chimera, Meduza. Myślę, że to interesujące uzupełnienie szkolnych lekcji historii czy języka polskiego.

Życzę, żeby też Wam spodobała się ta seria. Mam nadzieję, że zaczytacie się w niej, jak ja.

Seria „Percy Jackson” to nie jedyna, którą warto polecić. Mnie zafascynowały również książki z cyklu Spirit Animals”, pisane przez różnych autorów, m.in. Brandona Mulla, Eliota Schrefera, Tui Sutherland i innych. Opowiadają one o losach 4 dzieci, które nawiązują przyjaźń ze zwierzętami i przeżywają różne, często niebezpieczne przygody.

Czytając serię „Strażnicy Ga’HooleKathryn Lasky można zatopić się w przygody bohaterów, którymi są… sowy. Na język polski przetłumaczono 5 tomów, ale w oryginalnym języku angielskim jest ich 16. W 2010r. Zack Snyder nakręcił film oparty na pierwszych 3 tomach tej serii.

Polecam również każdemu Czytelnikowi przygodowy cykl pt. „Zwiadowcy” autorstwa Johna Flanagana, składający się z kilkunastu tomów, a także Baśniobór” Brandona Mulla, w którym spotka trolle, satyry, chochliki, czarownice i wróżki.

Jestem częstym gościem biblioteki, bo bardzo lubię czytać. Życzę wszystkim równie dobrej zabawy podczas czytania

Kacper, klasa VI

Książka dostępna w naszej Bibliotece Miejskiej – zapraszamy!

Opublikowany wArtykuł