Menu Zamknij

Z radością informujemy, że w porozumieniu z Sanepidem i Burmistrzem Miasta Kościerzyna zapadła decyzja, iż od piątku 8 maja 2020 roku Biblioteka Miejska będzie otwarta.

 

 

NOWE ZASADY WYPOŻYCZANIA Biblioteki Miejskiej im. ks. K. Damrota w Kościerzynie na czas epidemii koronawirusa.

 

Mając na uwadze bezpieczeństwo czytelników i pracowników biblioteki, wprowadzamy regulamin korzystania z Wypożyczalni dla dorosłych i Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży.

 

  1. Uruchamiamy Wypożyczalnię dla dorosłych oraz Wypożyczalnię dla dzieci i młodzieży. Czytelnia oraz Ikonka pozostają zamknięte.

 

  1. Wszyscy przebywający w bibliotece zobowiązani są do utrzymywania bezpiecznego dystansu minimum 2 metry wyznaczonego taśmami, noszenia maseczek i rękawiczek oraz korzystania z płynu dezynfekcyjnego na miejscu.

 

  1. Wydzielamy ,,drogę brudną”, tj. miejsce zwrotu książek, które będą poddawane kwarantannie oraz ,,drogę czystą” dla książek wypożyczonych z biblioteki, które są po kwarantannie.

 

  1. Książki przyjęte od Czytelników będą odkładane na okres 4 dni kwarantanny w specjalnie przygotowanym do tego miejscu. Będą mogły być ponownie wypożyczane po zakończeniu kwarantanny.

 

  1. Dla zapewnienia bezpieczeństwa co 2 godziny wprowadzamy 10 min. przerwy, aby przeprowadzić dezynfekcję pomieszczeń.

 

  1. W bibliotece przed wypożyczalniami będzie miejsce, w którym pracownik biblioteki będzie dezynfekował ręce wchodzącym czytelnikom i kontrolował liczbę osób na terenie biblioteki.

 

  1. Obowiązuje limit czytelników przebywających jednocześnie na terenie biblioteki (łącznie 8 osób). Korytarz – 3 osoby, Wypożyczalnia dla dorosłych – 3, Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży – 2.

 

  1. Zachęcamy Czytelników do korzystania z katalogu on-line w domu i wybierania w ten sposób książek do wypożyczenia, co znacznie skróci czas przebywania na terenie biblioteki. Wskazane jest zamawianie książek telefonicznie pod nr tel. 58 686 21 48.

 

  1. Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży udostępniona jest wyłącznie dla czytelników od 13ż., a w przypadku dzieci młodszych – tylko dla ich rodziców lub opiekunów.

 

 

Opublikowany wAktualność
}