X Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej
“COSTERINA 2010”
Lista nagrodzonych
Konkurs Literatury Kaszubskiej
I Nagroda w edycji książki kaszubskiej
dla Adeli Kuik-Kalinowskiej, Daniela Kalinowskiego i Jerzego Tredera
za opracowanie: Dramaty kaszubskie Jana Rompskiego
II Nagroda w edycji książki kaszubskiej
dla Eugeniusza Pryczkowskiego
za redakcję poezji konkursowej: Królewo łąk i jezór
III Nagroda w edycji książki kaszubskiej
dla Rómka Drzéżdżónka
za tomik prozatorsko-poetycki: Komputrowé krôsnia
Wyróżnienia Literatury Kaszubskiej
Dla Doroty Wilczewskiej
za poezję: Pod pierzna Dobrégo
Dla Bożeny Ugowskiej
za redakcję: W krainie baśni i bajek kaszubskich
Dla Benedykta Karczewskiego
za poezję: Kaszëbsczé Pielgrzimczi
Dla Tomasza Fopki
za: W jazëk zgëldzony i Rómka & Tómka Kôrbiónka
Konkurs Literatury Pomorskiej
II Nagroda w edycji książki pomorskiej (przewodniki)
dla Miłosławy Borzyszkowskiej-Szewczyk i Christiana Pletzinga
za redakcję: Śladami żydowskimi po Kaszubach
I Nagroda w edycji książki pomorskiej (albumy)
dla Marka Twardowskiego za: Fregata Dar Pomorza
I Nagroda w edycji książki pomorskiej (albumy)
dla Konrada Kazimierza Czaplińskiego za: Cystersi dziedzictwo kulturowe
I Nagroda w edycji książki pomorskiej (opracowania naukowe)
dla Bolesława K. Mazurkiewicza za: Porty jachtowe i mariny. Projektowanie
II Nagroda w edycji książki pomorskiej (opracowania naukowe)
dla Błażeja Śliwińskiego za: Sambor II
III Nagroda w edycji książki pomorskiej (monografie)
dla Krzysztofa Kowalkowskiego za: Z dziejów Gminy Kaliska
III Nagroda w edycji książki pomorskiej (szkice historyczne)
dla Mieczysława Haftki za: Zamki krzyżackie,Pod murami Malborka. Lato 1410
I Nagroda w edycji książki pomorskiej (proza dla dzieci)
dla Anny Czerwińskiej-Rydel za: Sekretnik Matyldy
II Nagroda w edycji książki pomorskiej (proza dla dzieci)
dla Zbigniewa Szymańskiego za: Przygody Piotrusia na pirackiej wyspie skarbów
III Nagroda w edycji książki pomorskiej (proza dla dzieci)
dla Marzenny Bławat za: Przygody Chochlika
II Nagroda w edycji książki pomorskiej (poezja)
dla Jarosława Zalesińskiego za: Wiersze poprzednie i ostatnie
II Nagroda w edycji książki pomorskiej (poezja)
dla Bożeny Ptak za: Resocjalizacja znaczeń
I Nagroda w edycji książki pomorskiej (inne)
dla Andrzeja Grzyba za: Myśliwska książka kucharska
I Nagroda za edycję
dla Wydawnictwa JSC i Wydawnictwa Maszoperia Literacka
za: Fregata Dar Pomorza
Wyróżnienia Literatury Pomorskiej
Dla Ryszarda Gerszewskiego
za reportaż: Rowerem po Europie
Dla Artura Sochy
za album: Kaszuby z nieba widziane część II
Dla Józefa M. Ziółkowskiego
za album: Wzdłuż doliny Wisły
Dla Zbigniewa Gacha i Magdaleny Olszewskiej
za: Mozaika pomorska
Dla Joanny Grochowskiej i Barbary Kos-Dąbrowskiej
za album: W cieniu puckich hydroplanów
Dla Andrzeja Chodubskiego i Andrzeja K. Waśkiewicza
za redakcję opracowań naukowych (8): Tożsamość kulturowa
Dla Wioletty Piaseckiej
za prozę dla dzieci: Tańczące Czarownice
Dla Doroty Abramowicz
za: Legendy Pomorza i Kaszub
Dla Zenona Gołaszewskiego
za prozę historyczną: Szepty Raduni, szepty Motławy i za Elementarz
gdańszczanina
Dla Zazy Wilczewskiej
za poezję: Fragmenty