Menu Zamknij 


WYPOŻYCZALNIA DLA DOROSŁYCH

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów. Wypożyczalnia mieści się na I piętrze budynku biblioteki. Wąski korytarz prowadzi do skarbnicy wiedzy jaką stanowią zgromadzone tu książki z różnych dziedzin  oraz literatury pięknej, polskiej i obcej- zarówno przetłumaczonej jak i w oryginale.

Proponujemy czytelnikom 22900 woluminów, wśród nich książki poszerzające wiedzę o świecie i zjawiskach  nim zachodzących.

Ze zbiorów  zgromadzonych przez wypożyczalnię dla dorosłych mogą korzystać osoby, które ukończyły 16 lat. Aby korzystać z zasobów bibliotecznych należy się zapisać,  wypełniając kartę zapisu oraz  posiadać  przy sobie dowód osobisty lub legitymację szkolną.

Pozostałe zasady korzystania z księgozbioru dostępne są w regulaminie, z którym można zapoznać się w wypożyczalni.

Należy pamiętać, że do wypożyczenia książek konieczne jest okazanie karty czytelnika

Zapis do wypożyczalni oraz korzystanie z jej księgozbioru jest bezpłatne.

Do głównych zadań wypożyczalni  należy udostępnianie na zewnątrz książek z zasobu bibliotecznego oraz udzielenie informacji o posiadanych zbiorach, jak również pomoc w doborze odpowiedniej dla użytkownika literatury.

W wypożyczalni dla dorosłych  obowiązuje tzw. wolny dostęp do półek. Czytelnicy mogą samodzielnie przeglądać książki:

  • nowo zakupione,
  • z różnych dziedzin wiedzy,
  • literatury polskiej i obcej,
  • literatury w oryginale
  • literatury do szkół średnich i gimnazjów.

Do dyspozycji czytelników jest katalog elektroniczny. Katalog ten można również przeglądać samodzielnie w domu przez Internet tutaj.

W katalogu, w którym zbiory wypożyczalni dla dorosłych oznaczone są symbolem WD, można wyszukiwać poszczególne pozycje książkowe wpisując: nazwisko autora, tytuł, hasło przedmiotowe, serię lub ISBN.

W wypożyczalni znajduje się miejsce, gdzie można wygodnie przejrzeć interesującą książkę, albo rozpocząć jej lekturę.

Wypożyczalnia dla dorosłych umożliwia przedłużenie terminu zwrotu książek:

Wypożyczalnia wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych, chorych i niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Kościerzyny, proponuje nową usługę dostarczenia książek do domu. Dostarczeniem książek będą zajmować się bibliotekarze. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny (058) 686-21-48, bądź e-mailowy:  wypozyczalnia.bm@koscierzyna.gda.pl

Jeśli w naszych zbiorach nie ma książki, którą masz ochotę przeczytać, zaproponuj jej tytuł i wyślij do nas e-mailem. My, stosownie do posiadanych środków, rozpatrzymy każdy zaproponowany tytuł i w miarę możliwości uzupełnimy zbiory lub udostępnimy w ramach wypożyczeń międzybibliotecznych.


}