Menu Zamknij

Regulamin Biblioteki Miejskiej im. ks. K. Damrota w Kościerzynie na czas epidemii koronawirusa.

 

 

 

 

Mając na uwadze bezpieczeństwo czytelników i pracowników biblioteki, wprowadzamy regulamin korzystania z Wypożyczalni dla dorosłych i Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży.

 

  1. Uruchamiamy Wypożyczalnię dla dorosłych oraz Wypożyczalnię dla dzieci i młodzieży. Można również wypożyczać z czytelni.

 

2. Wszyscy przebywający w bibliotece zobowiązani są do utrzymywania bezpiecznego dystansu minimum 2 metry wyznaczonego taśmami, noszenia maseczek i rękawiczek oraz korzystania z     płynu dezynfekcyjnego na miejscu.

 

3. Wydzielamy ,,drogę brudną”, tj. miejsce zwrotu książek, które będą poddawane kwarantannie oraz ,,drogę czystą” dla książek wypożyczonych z biblioteki, które są po kwarantannie.

 

4. Książki przyjęte od Czytelników będą odkładane na okres 4 dni kwarantanny w specjalnie przygotowanym do tego miejscu. Będą mogły być ponownie wypożyczane po zakończeniu     kwarantanny.

 

5. Dla zapewnienia bezpieczeństwa co 2 godziny wprowadzamy 10 min. przerwy, aby przeprowadzić dezynfekcję pomieszczeń.

 

6. W bibliotece przed wypożyczalniami jest stolik z płynem do dezynfekcji.

 

Obowiązuje limit czytelników przebywających jednocześnie na terenie  biblioteki (łącznie 8 osób). Korytarz – 3 osoby, Wypożyczalnia dla dorosłych – 3, Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży – 2.

 

Zachęcamy Czytelników do korzystania z katalogu on-line w domu i wybierania w ten sposób książek do wypożyczenia, co znacznie skróci czas przebywania na terenie biblioteki. Wskazane jest zamawianie książek telefonicznie pod nr tel. 58 686 21 48.

 

Nowe zasady wypożyczyczeń dla Czytelników do pobrania

}