Menu Zamknij



X Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej
“COSTERINA 2009”

Lista nagrodzonych

Konkurs Literatury Kaszubskiej

I Nagroda w edycji książki kaszubskiej (poezja dla dzieci)
dla Janusza Mamelskiego za Bôjczi kaszëbsczé

II Nagroda w edycji książki kaszubskiej (poezja)
dla Elżbiety Bugajny za Miłota niosa

Konkurs Literatury Pomorskiej

I Nagroda w edycji książki pomorskiej (reportaż)
dla Andrzeja Grzyba za Dorsze, orły i leming

I Nagroda w edycji książki pomorskiej (informatory)
dla Kazimierza Ostrowskiego za Bedeker chojnicki

I Nagroda w edycji książki pomorskiej (albumy)
dla Dietera Zimmermanna za Gdańsk i bałtyckie kąpieliska Tom I i II

I Nagroda w edycji książki pomorskiej (opracowania naukowe)
dla Zygmunta Rohde za Ludność polską Wejherowa i okolic w czasie II wojny światowej

I Nagroda w edycji książki pomorskiej (eseje)
dla Kazimierza Nowosielskiego za Galerię o wybitnych malarzach i malarstwie współczesnym

I Nagroda w edycji książki pomorskiej (proza dla dzieci)
dla Zbigniewa Żakiewicza za Ziutę Wędrowniczkę z Wysp Polinezji

I Nagroda w edycji książki pomorskiej (proza)
dla Lucyny Legut za Romans kuchenny

II Nagroda w edycji książki pomorskiej (proza)
dla Stanisława Jankego za Drogę do Korony

II Nagroda w edycji książki pomorskiej (poezja)
dla Małgorzaty Borzeszkowskiej za U bramy

II Nagroda w edycji książki pomorskiej (poezja)
dla Zbigniewa Jankowskiego za Przypływ. Jednanie

III Nagroda w edycji książki pomorskiej (poezja)
dla Bożeny Ronowskiej za W rumiankowej dolinie

I Nagroda za edycję
dla Wydawnictwa Bernardinum za Gdańsk i bałtyckie kąpieliska

Wyróżnienia Literatury Pomorskiej

Dla Anieli Przywuskiej za monografię
Smentowo graniczne

Dla Izoldy Wysieckiej za album
Kościerzyna i okolice na dawnych pocztówkach

Dla Ks. Władysława Szulista za opracowanie naukowe
Przeszłość obecnych obszarów diecezji pelplińskiej 1920-1939 Tom III

Dla Cezarego Obrachta – Prondzyńskiego za opracowanie naukowe
Kaszubskich pamiątek skarbnice

Dla Zygmunta Szultki za opracowanie materiałów źródłowych
Wizytacje domen bytowskiej i lęborskiej z XVI wieku

Dla Bogdana Wachowiaka za opracowanie materiałów źródłowych
Wizytacje domen bytowskiej i lęborskiej z XVI wieku

Dla Lidii Burzyńskiej – Wentland za opracowanie naukowe
Strajki szkolne w Prusach Zachodnich w latach 1906-1907

Dla Elżbiety Szada – Borzyszkowskiej za opracowanie wspomnień
Nasze wspomnienia nie umierają

Dla Aleksandra Jurewicza za prozę
Dzień przed końcem świata

Dla Barbary Kosmowskiej za prozę młodzieżową
Puszka

Dla Anny Czerwińskiej – Rydel za prozę dziecięcą
W szarym habicie i czarnym kapturze

Dla Stanisława Modrzewskiego za prozę
Gdzie tataraki, gdzie jerzyki…

Dla Henryka Bulczaka za opracowanie naukowe
Kartuzi na ziemiach polskich

Dla Bolesława K. Mazurkiewicza za
Encyklopedię inżynierii Morskiej