Menu Zamknij

 

 

Mam na imię Maja i od ponad 2 lat wypożyczam książki z Biblioteki Miejskiej. Razem z koleżanką polecamy sobie nawzajem te, które nam się podobają. Teraz pomyślałam, że mogłabym zaproponować ich przeczytanie również innym Czytelnikom.

Zaciekawiła mnie seria autorki Kiki Thorpe „Pewnego razu w Nibylandii”, ponieważ jest w niej mnóstwo przygód, są też zabawne historie o wróżkach i elfach, które mieszkają w drzewie domowym. Najciekawsza według mnie wróżka to Mgiełka – wróżka wodna.

Od dłuższego czasu chętnie czytam też książki autorki Holly Webb, których bohaterami są zwierzęta – psy i koty. To seria „Zaopiekuj się mną”. Każda książka z tej serii to historia jednego zwierzątka. Tu w opowieściach występują najczęściej zwierzaki ze schroniska – one między sobą rozmawiają, ale ludzie ich nie rozumieją. Jedynie dyrektor schroniska potrafi domyślić się, czego potrzebują po ich zachowaniu i wydawanych dźwiękach.

O zwierzętach i ich wielkich przygodach czytam też w serii „Zwierzaki z Mglistej Kniei”, której autorką jest Lily Small.

Zupełnie inne historie zawierają 2 inne serie, które bardzo polecam. Pierwsza to „Hedwiga” Fridy Nilsson (i kolejne tytuły). Opowiada o przygodach dziewczynki, która ma 9 lat, mieszka w małym domku z rodzicami, psem i kotami oraz… osłem o imieniu Maks-Olof. Naprawdę świetnie się czyta! 😊

Druga to seria książek Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo”, w których dzieci odkrywają magię w przedmiotach pochodzących z olbrzymiego starego dębu powalonego przez burzę. Przeżywają mnóstwo niesamowitych przygód, które bardzo wciągają i trudno oderwać się od książki. 😊

Mam nadzieję, że zachęciłam moich Rówieśników do czytania i odwiedzenia Biblioteki.

Maja, klasa II

Opublikowany wArtykuł
}