Menu Zamknij

Konkurs Literatury Kaszubskiej i o Kaszubach 2023 oraz Targi Literatury Kaszubskiej i Pomorskiej 2023 

 

Szanowni Państwo,
Biblioteka Miejska im. ks. Konstantego Damrota w Kościerzynie wraz z Burmistrzem Miasta Kościerzyna zapraszają do udziału w XXIII Targach Literatury Kaszubskiej i Pomorskiej COSTERINA. Na rezerwację stoiska czekamy do 12 czerwca 2023 r.

Nie zapewniamy miejsc parkingowych. Prosimy o rozpakowanie się na płycie Rynku do godziny 9:30 i odstawienie samochodów na pobliskie parkingi.

Darmowe:

  • ul. Młyńska, 83 – 400 Kościerzyna
  • ul. Ogrodowa, 83-400 Kościerzyna

Płatne:

  • ul. Szopińskiego, 83-400 Kościerzyna

Do pobrania wystawców:

 

 

Szanowni Państwo,
Biblioteka Miejska im. ks. Konstantego Damrota w Kościerzynie wraz z Burmistrzem Miasta Kościerzyna zapraszają do udziału w XXIII Konkursie Literatury Kaszubskiej i o Kaszubach COSTERINA obejmującym książki wydane od maja 2022 r. do końca kwietnia 2023 r.
Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się na XXIII Targach Książki Kaszubskiej i Pomorskiej COSTERINA 1 lipca 2023 r. Na zgłoszone książki czekamy do 22 maja 2023 r. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

BIURO ORGANIZACYJNE:
Biblioteka Miejska im. ks. Konstantego Damrota w Kościerzynie, ul. Rynek 21,
83-400 Kościerzyna, tel. (058) 686-21-48, e-mail: biblioteka@koscierzyna.gda.pl

 

Uwaga! Konkurs uległ zmianie. Ponieważ literatura kaszubskojęzyczna i o Kaszubach w ostatnich latach prężnie się rozwinęła i zasługuje na samodzielny konkurs, ogłaszamy w 2023 roku Konkurs Literatury Kaszubskiej i o Kaszubach COSTERINA. Liczymy na to, że będzie to motywacja, inspiracja i dodatkowy “wiatr w żagle” dla jej twórców, zwłaszcza że istnieją dwa uznane konkursy dla literatury pomorskiej: Pomorska Nagroda Literacka “Wiatr od morza” oraz Nagroda Literacka Gdynia.

 

MATERIAŁY DO POBRANIA

Dla uczestników konkursu:

Dla wystawców:

 

Życzymy Państwu powodzenia! / Żëczimë Wastwù wiele szczescégò!

 

Opublikowany wAktualność
}